Co je dobré vědět o Apostile?

Veřejné listiny a jejich důkazní síla

apostilizace

Mgr.Jana Švihlová, LL.M. jednatel
Mgr.Jana Švihlová, LL.M. jednatel

Konzultace, rady, doporučení, zeptejte se nás.
Volejte +420 296 348 348 GSM +420 602 276 400

Logotyp Apostila
Apostila vypis obchodni rejstrik

Označení

obchodní rejstřík

je obvykle používané pro veřejný rejstřík dostupný na stránkách Justice.cz. Veřejný rejstřík obsahuje tyto rejstříky: obchodní rejstřík, spolkový rejstřík, nadační rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík společenství vlastníků jednotek a rejstřík obecně prospěšných společností.

V obchodním rejstříku jsou zapsané obchodní společnosti a některé další subjekty (fyzické osoby, zahraniční osoby a podobně.). Zápis do obchodního rejstříku je zveřejněn. Výpis z obchodního rejstříku obsahuje především základní údaje o společnosti (název, adresu), majitele, statutární orgány, předmět podnikání, základní kapitál a ostatní skutečnosti podle společenských smluv, ale také rejstříkový soud, u kterého je veden zápis.

Jak získat výpis z obchodního rejstříku online → přes datovou schránku.

Jak na to krok za krokem: klikněte na tlačítko „vyplnit formulář“, vyberte druh výpisu, o který máte zájem, a zadejte identifikační číslo osoby (IČO), kterou hledáte. zvolte “Přihlásit a odeslat” a přihlaste se do vaší datové schránky a v posledním kroku žádost odešlete.

Mestsky soud Vypis 1024x474 1Pokud

Výpis z Obchodního rejstříku bude využíván, prokazován v zahraničí

k obchodním transakcím, účasti na veřejných zakázkách a jiným veřejnoprávním účelům, je nutné aby se jednalo o originál dokumentu. Originál vydává daný Městský soud (zpoplatněno 70,-kč kolek/strana).

Výpis OR lze také získat v elektronické podobě s digitálním podpisem.

Poznámka: Kolkové známky s sebou, k dostání na České poště.

Vypis OR notary 1024x475 1Notářsky ověřený Výpis obchodního rejstříku

musí být označen razítkem určeným do zahraničí, přímo podepsaný osobně notářem, a nebo jeho kandidátem. (jinak se stává neplatným).

V žádném případě nejsou určeny pro úřední prokazování listin tisk z veřejného rejstříku listin a nebo jeho úplný výpis.

Využíváme služeb notářské kanceláře – Mgr.Martin Říha.

Jak získat výpis z obchodního rejstříku?

výpis z obchodního rejstříku lze požádat na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT. Obchodní rejstřík je veřejný rejstřík, není třeba předkládat doklad totožnosti. Za první stranu výpisu se hradí správní poplatek ve výši 100,- Kč a za každou další stranu výpisu 50,- Kč.

 
Listiny vydané CzechPointem neslouží do zahraničí/ nepřijímají se!
apostila vypis obchodni rejstrik 1 1Apostila na výpis obchodního rejstříku
Apostila zahranici 1 1Apostila dokumentů ze států sousedících s ČR
Apostila z Azerbajdzanu 1 1


Apostila na dokument z Ázerbájdžánu

Společnost prohlašuje, že je pro činnost, která je předmětem této služby, dostatečně odborně kvalifikován, a že disponuje platným oprávněním k podnikatelské činnosti – živnostenským oprávněním pro předmět podnikání „Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“, a to v oborech „Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studií“.

Společnost nenese žádnou právní odpovědnost za nemožnost zajistit apostilizaci veřejné listiny nebo prodlení s jejím vyhotovením v případě neposkytnutí součinnosti ze strany zastupitelských úřadů jednotlivých zemí, ať už z důvodu vyšší moci, z důvodu opatření proti šíření nemoci Covid-19 nebo z důvodu nepřijetí listiny k superlegalizaci zastupitelským úřadem dané země nebo i jiných případů neposkytnutí součinnosti nezaviněných společnosti. V těchto případech bude termín dokončení přiměřeně posunut o dobu trvání prodlení těchto zastupitelských úřadů.

Apostila gif