Kuvajtské velvyslanectví v Praze – fakta a zajímavosti

Velvyslanectví Státu Kuvajt v České republice se nachází v nádherné, elegantní vile v ulici Na Zátorce pražské čtvrtě Bubeneč. Jedná se o diplomatickou čtvrť a jenom v ulici Na Zátorce sídlí pětice dalších velvyslanectví (Ázerbájdžán, Ghana, Irsko, Malajsie, Portugalsko).

Kuvajtské zastoupení v ČR zajišťuje víza i povolení nutná k vycestování (za prací či na dovolenou) do Kuvajtu. Superlegalizaci tady vyřídí doslova během pár hodin (ještě v den zadání). Přesné kontaktní údaje a úřední hodiny najdete v naší sekci Superlegalizace – Kuvajtské velvyslanectví.

Pražské velvyslanectví Kuvajtu leží jenom kousek od fotbalového stadiónu Sparty Praha a sportovní haly Královka, od Letenské pláně a Letenských sadů, od renesanční budovy Místodržitelského letohrádku a od Národního technického muzea. Daleko odsud není Hanavský pavilon, budova restaurace Expo 58, Královská obora Stromovka s planetáriem a Šlechtovou restaurací, areál Pražského hradu či Veletržní palác.

Jak se dostat na Velvyslanectví Státu Kuvajt v ČR

Doprava na kuvajtské velvyslanectví v Praze není složitá. Autem lze vyjet z Bubenečského tunelu na třídu Milady Horákové, odbočit do ulice Pelléova a poté přes ulici Pod Kaštany projet přímo do ulice Na Zátorce. Druhou variantu představuje průjezd Letenským tunelem do ulice Korunovační, ze které se kousek za nadjezdem železnice odbočuje do ulice Na Zátorce.

Městskou hromadnou dopravou jeďte na stanici metra Hradčanská (na lince A) a z ní pěšky dojdete ke kuvajtskému velvyslanectví během 10 minut. Ještě o něco blíže to je z tramvajové zastávky Sparta.

Základní údaje o Kuvajtu

Stát Kuvajt (což je jeho oficiální název) se nachází na Blízkém východě v srdci Perského zálivu, který omývá jeho východní pobřeží. Na severu a západě sousedí s Irákem, na jihu se Saudskou Arábií. Jedná se o nevelký stát s rozlohou 17 818 km², což je zhruba stejně jako Jihočeský a Plzeňský kraj dohromady. Většinu jeho území pokrývá plochá, písečná poušť.



Téměř všichni ze 4,5 miliónů obyvatel žijí ve velkých městech, především v aglomeraci metropole Kuvajtu. Přes 80 % z nich jsou etničtí Arabové, kteří se dělí na vlastní Kuvajťany (menší část) a na Biduny, přistěhovalce z jiných arabských zemí, především Egypta (větší část). Úřední řečí je arabština, hojně se mluví anglicky i persky.