Překládání v online světě není problém.

Jak a kde na online překladače

Říká se „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Ne každý však ovládá vícero jazyků. A právě od toho – pomáhat s běžným překládáním – tu jsou internetové překladače. Využíváme je v práci, při cestě do ciziny, anebo třeba jen pro zábavu.

Online překladače v dnešní době využívá téměř každý člověk.

Nepřeloží „pouze“ slovíčka, ale rovnou celé věty či dokonce celý text. Škála překládaných jazyků je opravdu pestrá: můžeme vybírat nejen z těch základních (angličtina, němčina, francouzština, italština), ale překladače nám pomůžou i s jazyky jako arabština, japonština, maďarština, řečtina atd.

Adresy nejpoužívanějších překladačů na internetu

Překladače může používat každý z nás a to zcela zdarma. Jmenujme ty nejznámější:

Překladače fungují velice snadno. Stačí, když do jednoho okna napíšete větu či text v českém, nebo i jiném jazyku, a vyberete z nabídky jazyk, do kterého chcete překládat. V druhém okně vám okamžitě naskočí požadovaný překlad.

Výhody a nevýhody webového překládání

Výhodou online překladačů je bezesporu rychlost a nabídka jazyků k překládání. Nevýhodou může být to, že přeložený text bývá často velice kostrbatý a s chybami. Pro základní orientaci o smyslu překládaného textu online translátor bohatě postačí. Ušetří vám čas, neboť nemusíte listovat ve slovníku a hledat určité slovo.



Pokud však máte jen minimální znalost daného jazyka, hůře objevíte chyby a může dojít i k nějakým nedorozuměním. Faktem ovšem zůstává, že překladače jsou výborným pomocníkem pro každého z nás. Za posledním pár let se jejich kvalita výrazně zlepšila a jejich zdokonalování neustále pokračuje.

Stále proto platí: není nad profesionálního překladatele, u kterého žádné omyly neriskujete.