Jsme specialisté na apostilu. S námi ji získáte bez starostí

Chcete ověřit veřejnou listinu pro účely použití v zahraničí? A naopak, ověřit jakoukoliv veřejnou listinu ze zahraničí v ČR? V takovém případě vám nabízíme realizaci apostily, která nahrazuje složitější a také zdlouhavější proces superlegalizace. Specializujeme se na všechny evropské země, Ruskou federaci, Ázerbájdžán, USA a Kanadu.

Proces zajištění apostily stále zůstává docela zapeklitý. Vyžaduje se dodržení oficiálního postupu, spolupráce s úřady a žadatel o ni se často musí obrnit značnou trpělivostí. My máme s apostilací dlouholeté zkušenosti, sledujeme průběžné změny zákonů a víme, kam přesně se obrátit. Potřebujete-li apostilu rychle a kvalitně, obraťte se na nás.

Jak vypadá apostila?

Apostila je speciální doložka, která potvrzuje pravost podpisu, pečeti, razítka či dokumentu. Má určený formát i znění a připojuje se formou doložky k listinám, určeným k oficiálnímu použití v zahraničí. To je však možné jenom mezi signatáři Haagské úmluvy o zrušení požadavků ověřování cizích veřejných listin.

Uplatnění apostily zahrnuje listiny soukromé (rodný listdoklady matriční a o registrovaném partnerstvíoddací a úmrtní list), evidenční (výpis obyvatelprohlášení o vycestování ze země) i o dosaženém vzdělání (diplomy). Samozřejmě, že širokého využití nachází i u firemních dokumentů (plná mocčestné prohlášenínotářský zápiszakladatelské listiny atd.).

Apostilu zařídíme rychle a kvalitně

Vyřízení legalizačního procesu přesně stanovuje litera zákona a postupy uznávání veřejných listin definují mezinárodní smlouvy. Jsme specialisté v právním oboru a vyřídíme hladce a rychle veškerý legalizační proces za vás. Legislativu a zákony, vyhlášky a směrnice, zákonné poplatky a kolky (obstaráme je sami – víme, kde se co platí, za kolik) máme v malíku.

Velmi pružně dokážeme reagovat na požadavky rychlého vyhotovení. V urgentních případech zařídíme apostilu pro evropské země během 1 až 3 pracovních dnů i se soudním překladem (matriční doklady). Neváhejte a v případě potřeby nám zavolejte i o víkendu, máte-li originál listiny (ideálně ověřený notářem), celý proces to výrazně urychlí.

  • Pozor: listiny určené do zahraničí se v žádném případě neověřují na kontaktních místech veřejné správy Czech POINT.

Cena za apostilu pro Ázerbájdžán, Nizozemsko a Rusko

Jedna z posledních apostil, kterou jsme zařizovali, se týkala dokumentu z Ázerbájdžánu. Vyřízení apostily veřejné listiny vydané v Ázerbájdžánu zabere zhruba 40 až 50 pracovních dnů a její cena činí 35 tisíc Kč. Méně „exotické“ destinace jsou výrazně levnější – například za vyřízení apostily pro veřejnou listinu vydanou v Nizozemsku zaplatíte pouze 9 tisíc Kč. A celý proces trvá jenom 10 pracovních dní.

Apostila pro Ázerbájdžán
Apostila pro Ázerbájdžán
Apostila pro Nizozemsko
Apostila pro Nizozemsko
Apostila pro Rusko
Apostila pro Rusko

Jak na to? Stačí, když nám osobně dodáte (nebo zašlete poštou) originál jakékoliv veřejné listiny, kterou potřebujete ověřit. Součástí našich služeb je i soudní (úřední) překlad z/do ázerbájdžánského jazyka (překlad do angličtiny umíme během 1 až 2 pracovních dnů).

Přestože Rusko patří mezi signatáře Haagské úmluvy o apostile, kvůli válečné situaci není snadné vše zprocesovat jako dříve. Poštovní služby prakticky nefungují, činnost úřadů velice zpomalila a na řadu věcí se nelze spolehnout. Navzdory současné krizi pro vás připravíme za 20 až 30 pracovních dnů apostilační doložku pro veřejné listiny vydané v Rusku za cenu 16 tisíc Kč.