Uchrání Sněhurku před lovcem trpaslíci?

5 filmů vhodných pro studium angličtiny

Jedním z nejlepších způsobů, jak se snadno a rychle zlepšit ve znalosti cizího jazyka, je sledovat film v originálním znění s titulky. Nabízíme několik zajímavých filmů v angličtině, u kterých se nebudete nudit, a zároveň vám pomůžou ve studiu. Seřadili jsme je podle jazykové náročnosti od nejjednoduššího k nejsložitějšímu.

Snow White and the Huntsman (Sněhurka a lovec)

Příběh, který známe asi všichni. Zlá královna, krásná nevlastní dcera Sněhurka, proroctví kouzelného zrcadla… V tomto případě se ale rozhodně nejedná o pohádku. Královna (Charlize Theron) chce vidět Sněhurku (Kristen Stewart) mrtvou a vyšle lovce, aby uprchlici přivedl zpět. Vražedný úkol mu ztěžují nejen podivuhodní obyvatelé lesa v čele s partou trpaslíků, ale i statečný princ. Naděje na záchranu říše před zlem stále žije.

Gladiator (Gladiátor)

Umírající císař Marcus Aurelius žádá římského generála Maxima, aby se ujal vlády. To však nevoní dědici Commodovi, proto zařídí popravu nejen jemu, ale i jeho rodině. Maximus sice na poslední chvíli unikne smrti, jenže zraněný padne do spárů otrokářů. Souboje, následná gladiátorská škola a rostoucí sláva ho přivedou až do Říma, kde chce vraždu své manželky a syna pomstít. Russel Crowe získal za ztvárnění Maxima filmového Oscara.



Marley & Me (Marley a já)

Film z roku 2008 v režii Davida Frankela (Sex ve městě, Ďábel nosí Pradu) si našel diváky ve všech věkových kategoriích. Jenny (Jenifer Aniston) a John (Owen Wilson) se stěhují z Michiganu na slunnou Floridu. Jejich nový mazlíček, labrador Marley, se postupně z malého roztomilého štěňátka stává padesátikilovým psím živlem. 13 let života se psem, to jsou zničené věci, sežrané kytky, vystresovaný pošťák, ale především spousta radosti. Film Marley a já chytne za srdce a na konci nezůstane jedno oko suché.

The Sixth Sense (Šestý smysl)

Malcolm Crowe (Bruce Willis) je výborný psycholog, kterého se však jeho bývalý pacient pokusí zastřelit. Následuje odcizení s manželkou a doktor se zaměřuje pouze na svou práci. Snaží se pomoci malému chlapci, který tvrdí že vidí duchy. Co po něm vlastně chtějí? A proč se zjevují zrovna jemu? To, že si chlapec nevymýšlí, nebude jediné, co doktora Malcoma překvapí.

Seven (Sedm)

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů s Morganem Freemanem a Bradem Pittem (jeho roli měl původně hrát Denzel Washington, který prý po zhlédnutí filmu svého odmítnutí hodně litoval). Duo poldů zde řešící děsivé vraždy temného města, které propojují smrtelné hříchy. Byť se to na začátku nezdá, důležitou roli sehraje i Gwyneth Paltrow. Přestože pocítíte strach, nervozitu a zoufalství, vtáhne vás tento psychologický thriller naplno do děje… A na konci budete stejně šokováni.