Nástrahy během překladu diplomu a jejich řešení

Jak probíhá překlad diplomu a jeho notářské ověření, k čemu slouží soudní překlady diplomů, co to je nostrifikace? Vysvětlíme vám postup legalizace a superlegalizace diplomů i osvědčení a nabídneme jednoduchý způsob, jak vše rychle a dobře vyřešit bez starostí.

Studium a vzdělávání v zahraniční je dnes samozřejmostí, v mnoha případech dokonce nutností. Země propojené otevřenými hranicemi, moderními technologiemi a snadným cestováním umožňují absolvování v podstatě jakékoliv vzdělávacího ústavu, kursu nebo školení na celém světě.

Pochopitelně, jen pokud uchazeč splní všechny podmínky ke studiu jako dostatečný prospěch, zvládnutí přijímací zkoušky či úhradu školného.

Už v takovém okamžiku se musí zájemce o studium často prokázat dokumenty, které potvrzují jeho vzdělání. Diplom ze střední nebo vysoké školy je nutné legalizovat též v případě nástupu do zaměstnání v zahraničí a v řadě dalších případů. Legalizací na ministerstvu školství a překladem musí dokonce projít i diplomy vydané před rokem 1993.

Zajistit ověřený překlad diplomu však není tak úplně jednoduché.

Postup při úředním překladu diplomu

Legalizace diplomu probíhá apostilní doložkou a na každou listinu je nutný kolek v hodnotě 100 Kč (k dostání na České poště). Po legalizaci následuje překlad notářsky ověřené kopie a superlegalizace, kterou vystaví velvyslanectví země, pro kterou je diplom cílově určen.Diplomy k uplatnění v České republice musí mít apostilní doložku země, která jej vydala. V opačném případě lze legalizaci (tzv. nostrifikaci) provést na českém ministerstvu zahraničních věcí a na velvyslanectví země, která diplom vydala. Proces dokončí české velvyslanectví (budete potřebovat kopii ID, poplatek a zpáteční obálku).

Jak na překlad diplomu rychle, chytře a kvalitně

Zdá se vám to hodně složité? Naštěstí pro vás máme tři dobré informace.

  1. Všechno vyřídíme za vás.
  2. Zajistíme jakoukoliv kombinaci jazyků včetně latiny v případě lékařských diplomů.
  3. Soudní (úřední) překlad diplomu do libovolného jazyka se uznává k veškerému oficiálnímu využití na celém světě.

Například vyřízení legalizace diplomu v Kanadě vám zajistíme (i s poplatky) za 12 tisíc Kč. Neriskujete žádné prodlevy kvůli neznalosti postupu, neutratíte zbytečně navíc a překlad diplomu bude mít všechny potřebné náležitosti.