Pákistánské velvyslanectví ve svých prostorách v Praze pořádá Festival manga

8.září 2021 došlo na pákistánském velvyslanectví k velmi zajímavé události. Konal se zde Festival manga. Chargé d’affaires Kamran Ahmed Malik hostil řadu vybraných hostů, kteří si užili letní podvečer a delikatesy nabízející pořádající velvyslanectví. Této akce v diplomatickém prostředí se zúčastnili také se zástupci USA a syrského velvyslanectví v Praze..

Hlavním hrdinou akce bylo evidentně samotné ovoce mango. Nabízí se ve formě ovoce, džusu, a dokonce i zmrzliny a nese si svou typickou sladkou chuť. Embassy of Pakistan 02

Pákistán patří mezi hlavní světové pěstitele manga. Nejoblíbenější oblasti produkce jsou například regiony Paňdžáb, Sindh a Chajbar Paštúnchwá. Stovky tisíc hektarů půdy jsou věnovány pěstování charakteristických stromů manga – mangovníkům. Mango vypěstované v Pákistánu se vyváží do celého světa. Bylo by obtížné nabídnout úplný seznam dovozců tohoto ovoce. Za všechny můžeme jmenovat Čínu, Spojené arabské emiráty, Austrálii a mezi evropskými státy Belgii, Německo a Francii..

Mango festivaly se pořádají na pákistánském velvyslanectví nejen v Praze, ale i na dalších místech, například v Itálii a Číně. Toto ovoce, které je typické pro Pákistán, má vysokou nutriční hodnotu, je bohaté na bílkoviny a draslík a je doporučováno jako přírodní metoda k upevnění lidského zdraví..

Hosté akce jistě ocenili přátelskou a neformální atmosféru a také večeři formou bufetu organizované velvyslanectvím. Takové okamžiky jsou vždy ideální příležitostí pro upevnění osobních a profesních vztahů s diplomaty a obchodně orientovanými osobami. Rozvoj a konsolidace sítě kontaktů má zásadní význam pro kohokoli, kdo se věnuje odborné činnosti.

Akce se zúčastnili i zástupci nově založené Česko-pákistánské obchodní komory, kterým bylo umožněno přivést si na ambasádu řadu hostů. Hlavním cílem Komory je podpora a konsolidace obchodních, politických a kulturních vazeb mezi českou a pákistánskou komunitou.

Vztahy mezi Českou republikou a Pákistánem trvají již mnoho desetiletí. Češi také v minulosti otevřeli řadu konzulátů v asijských zemích, což svědčí o záměru rozvíjet a upevňovat spojení mezi těmito dvěma zeměmi. Všichni pevně doufáme, že s postupným návratem do normálního života bude pokračování obchodních, politických a kulturních vztahů opět snadné a produktivní pro všechny strany.

Je nutno podotknout, že v Pákistánu se hovoří jazyky urdština, paňdžábština, paštština, sindhština, balúčština a angličtina. Obsazení obyvatelstva bezmála 200 mil (5 nejlidnatější na zemi), s náboženským vyznáním islámu. Hlavní město Islámábád.

Poskytujeme kompletní překladatelské služby, jazykové kombinace urdština, pandžábština, a legalizační proces na Pakistánském velvyslanectví.

Za podpory PragueForum #Hans Weber#