Filipínské velvyslanectví v Praze – fakta a zajímavosti

Velvyslanectví Filipínské republiky v České republice se ukrývá v budově na rohu ulice Dlážděné a Senovážného náměstí na Novém Městě v Praze. I když se to na první pohled nezdá, v centru naší metropole se nachází celá řada zastupitelských úřadů, poblíž filipínského např. i argentinský, singapurský či uruguayský.

Filipínské zastoupení v ČR zajišťuje vízovou, pasovou nebo přistěhovaleckou agendu a zastupuje Filipíny ve sférách hospodářství, obchodu, dopravy a vědecké spolupráce. Superlegalizaci zde v běžném režimu zařizují během 1 až 2 dnů. Kompletní kontaktní údaje a otevírací dobu úřadu najdete v naší sekci Superlegalizace – Filipínské velvyslanectví.

Pražské velvyslanectví Filipín funguje hned u Senovážného náměstí, na kterém stojí neobarokní Cukrovarnický palác, tryská Tančící kašna (Čeští muzikanti) a na jeho konci se vypíná Jindřišská věž z 15. století. V docházkové vzdálenosti turisté obdivují další pamětihodnosti staré Prahy v čele s Prašnou bránou, Obecním domem, Jubilejní synagogou, gotickým kostelem sv. Jindřicha a Kunhuty, domem U černé Matky Boží a Stavovským divadlem.

Jak se dostat na Velvyslanectví Filipínské republiky v ČR

Doprava na filipínské velvyslanectví v Praze není náročná. Autem pojedete po Severojižní magistrále (ulice Wilsonova) a zaparkujete na placeném, nepřetržitě otevřeném parkovišti Hlavní nádraží. Z něj projdete Vrchlickými sady a Jeruzalémskou ulicí na Senovážné náměstí až k velvyslanectví. Další parkoviště se nachází přímo na Senovážném náměstí, ovšem musíte se k němu propracovat sjezdem z magistrály nad křižovatkou U Bulhara a průjezdem ulice Bolzanovou.

Městskou hromadnou dopravou jeďte na stanici metra Hlavní nádraží (na lince C) a odtud podobně jako z parkoviště stejného jména dojdete během několika minut k budově velvyslanectví Filipín. Podobný čas zabere chůze ze stanice metra Náměstí Republiky (na lince B), jen o trochu dále to je ze stanice metra Můstek (na lince A). Kousek od filipínské ambasády zastavuje na zastávkách Masarykovo nádraží, Jindřišská a Hlavní nádraží i tramvaj.

Základní údaje o Filipínách

Filipínská republika (Repúbliká ng̃ Pilipinas) se rozkládá v jihovýchodní Asii na neuvěřitelném množství na 7 641 ostrovů. Ze západu ji omývají Jihočínské a Suluské moře, na jihu Celebské moře a na východě Filipínské moře. Nemá pozemní hranici s žádným státem. Svou rozlohou 300 tisíc km² se řadí mezi středně velké asijské státy. Její území ukrývá četné přírodní krásy jako vodopády Casaroro, malebné Čokoládové hory, božské pláže v El Nido, úchvatný ostrov Matinloc, podzemní řeku Cabayugan či Filipínské Kordillery.Na Filipínách žije kolem 110 miliónů obyvatel, což z nich dělá třináctý nejlidnatější stát světa. Aglomeraci hlavního města Manily obývá až 23 miliónů lidí. Národnostnímu složení vévodí Filipínci, k důležitým menšinám patří Číňané. Podstatná část obyvatel (asi 81 %) se hlásí ke křesťanství, po Mexiku a Brazílii jsou tedy Filipíny zemí s největším počtem katolíků na světě. Úředními jazyky jsou filipínština a angličtina.