Nezapomenutelný pohled na Londýn nad Temží.

Londýn, britské hlavní město plné jazyků

Není žádným překvapivým faktem, že Londýn je hlavním a nejlidnatějším městem Anglie a vůbec celého Spojeného království. A pro mnohé představuje i metropoli nejkrásnější. Toulky tímto městem plným památek, muzeí, galerií, moderních staveb, parků či divadel by měly určitě vést i v okolí řeky Temže.

Nejenže toho nejvíce uvidíte, ale zároveň přirozeným a příjemným způsobem procvičíte vaši angličtinu.

Pamětihodnosti v Londýně zaujmou každého

Během procházky od majestátního zvedacího mostu Tower Bridge směrem k Parlamentu narazíte na to nejkrásnější, co Londýn nabízí. Konkrétně na čtyři věže gotické pevnosti Tower of London, na zmiňovaný Houses of Parliament, na ikonickou hodinovou věž Big Ben nebo na Lambeth Palace (sídlo arcibiskupa z Canterbury).

Uvidíte však také nejvyšší mrakodrap Londýna The Shard, jedinečné Shakespearovo divadlo Globe, galerii Tate Modern, katedrálu a sídlo londýnského biskupa St Paul´s, majestátní Westminsterské opatství či architektonický skvost Somerset House. Rozhodně byste si neměli nechat ujít svezení obřím vyhlídkovým kolem The London Eye.

Parky a zahrady Londýna zvou nejen k odpočinku

Kdo před památkami dává přednost přírodě, určitě musí zajít do rozsáhlých londýnských parků, kterých se údajně ve městě zelená na 1 700. Nejznámější z nich je jednoznačně Hyde Park. Ten mimo jiné nabízí Speakers‘ Corner, kde lze podiskutovat o všem možném i nemožném. Karla Marxe nebo George Orwella tam sice už nepotkáte, ale další diskusechtivce určitě ano.Za nejhezčí londýnský park se však považuje St. Jame’s Park, který leží poblíž Buckinghamského paláce, a jsou v něm vysázené záhony růží. Regent Park zase zdobí známá zoologická zahrada se 712 druhy zvířat, kde se v pavilonu plazů natáčela scéna z prvního dílu Harryho Pottera, kdy malý kouzelník poprvé zjistí, že umí mluvit s hady.

Muzea v Londýně jsou pro celou rodinu

A co by to bylo za návštěvu Londýna bez prohlídky některého ze zdejších rozlehlých muzeí. The Victoria and Albert Museum ukrývá rozsáhlé sbírky evropského, indického, korejského, čínského a arabského dekorativního umění. Za botanikou, mineralogií či zoologií lze vyrazit do The Natural History Museum, ve Science Museum můžete obdivovat Stephensonovu první parní lokomotivu.

Milovníky vojenské historie bezesporu nadchne Imperial War Museum. Na historii britské metropole se zaměřuje Museum of London a děti si jistě nenechají ujít V&A Museum of Childhood. A dobrá zpráva na závěr, do většiny muzeí je vstup zdarma.