Komunikace Berlitz probíhá výhradně v cizím jazyce.

Jak netradičně na výuku jazyků (3.) – metoda Berlitz

Lingvistický nadšenec Maxmilián Berlitz možná ani netušil, jaké nadšení ve světě jednou vyvolá jeho výuková technika cizích jazyků. Principem jeho metody Berlitz je učit se jazyk stejným způsobem jako svou mateřštinu. Živou, aktivní a především efektivní výukou vede od intuitivního vytušení smyslu jednoduchých frází až k uvažování v cizí řeči.

Metodou Berlitz se dnes vyučuje ve více jak 70 zemích. Podívejte se na to nejlepší, co z ní používáme v našich cizojazyčných kurzech. Nezáleží při tom, studujete-li pro zábavu či z pracovních důvodů.

Profesionální lektoři

S dobrým učitelem máte napůl vyhráno. Naši lektoři jsou zkušení rodilí mluvčí, učební plány tvoří na základě nejnovějších trendů, stále se vzdělávají v oblasti didaktiky a metodologie. Kvalitu jejich výuky průběžně kontrolujeme.

Potřeby studentů jsou na prvním místě

Hned na začátku chceme vědět, jaké máte cíle a co všechno chcete zvládnout. Jedná se vlastně o výuku šitou na míru. Neopomíjíme průběžnou praxi.

Myslet a mluvit v daném jazyce

Komunikace probíhá s rodilými mluvčími a dalšími studenty pouze v cizím jazyce. Díky tomu se do nového jazyka ponoříte rychleji, budete se i rychleji učit a pokroky uvidíte mnohem dříve než při dvojjazyčných lekcích.


  • Přečtěte si o dalších metodách v našem seriálu o netradiční výuce jazyků: LAMP.

Výukové materiály

Používáme moderní a praktické výukové materiály v tištěné, video i audio formě. Zahrnující aktuální témata, takže se rozhodně nudit nebudete.

Převážnou část lekce mluvíte vy

Metoda Berlitz dává důraz na dialog. Jedině tak můžete v krátkém termínu a bez překážek komunikovat v cizím jazyce.

Přesně stanovené cíle výuky

Při každé lekci se stanovuje jasně definovaný cíl. Nové znalosti se hned využívají v praktických situacích.

Intuitivní gramatika

Klasická gramatická cvičení, tak jak je znáte, u metody Berlitz nehledejte. Gramatika se užívá při aktivním mluvení intuitivně.