Naučte se rusky, jak když bičem mrská.

Naučte se s námi rusky. Co nejdříve

Říká se, že rusky se lze naučit poměrně rychle, ale musí vás to bavit. Základ tvoří náš kvalitní kurz ruského jazyka (realizovaný v kolektivu či se soukromým učitelem) a k tomu pravidelná, poctivá a zároveň zábavná příprava doma. Máme pro vás pár tipů jak na to.

Začátečníka možná vyděsí písmo, neboť ruština se píše cyrilicí a ruskou abecedu jistě každý zná pod názvem azbuka. Ač se to možná na první pohled nezdá, azbuka a latinka jsou si hodně podobné. Všímejte si tvaru jednotlivých písmen, pište je stále dokola na papír a uvidíte, že si je brzo zapamatujete. Určitě se nejdříve naučte tiskací azbuku – je jednodušší.

Online pomocníci pro studium ruštiny

Úplným nováčkům ve studiu ruštiny, kteří však zároveň ovládají angličtinu, se bude náramně líbit webová stránka www.russianlessons.net. Najdete na ní kromě slovíček a gramatických lekci také několik knih v anglicko-ruské podobě, kvízy a rady na cesty po Rusku.


Přečtěte si také: Obsahuje ruský Velký akademický slovník přes 100 tisíc slov?


Další podobný projekt funguje na adrese www.russianforeveryone.com. Jinou možnost nabízí aplikace Duolingo. Zaujme začátečníky, ale i pokročilé studenty, kteří již ruštinu trochu ovládají a „jen“ si potřebují procvičit psaní, čtení a mluvení. Věnujte jí 5 minut denně a výsledky se brzy dostaví.

Ruský jazyk hrou rychle a zábavně

Drcení ruské gramatiky však nestačí, stejně důležité je též jazyk dostatečně naposlouchat. K tomu jsou nejlepší ruské filmy, hudba či podcasty. Rozmanitá videa se slovíčky či s výukou výslovnosti ukrývá především Youtube. Mrkněte například na oficiální kanál filmové společnosti Mosfilm, kde máte skvělou příležitost zdokonalit ruštinu pomocí filmů s anglickými či ruskými titulky. Při jejich sledování nasajete nejen ruštinu, ale také ruskou kulturu.

Rozhodně můžeme doporučit i internetové stránky www.jazyky-online.info/rustina. Zahrnují spoustu přehledně zpracovaných materiálů, které vám pomůžou v učení. Patří k nim ruská slovíčka, obrázkový slovník, rozsáhlá gramatika, ruské fráze, poslechové materiály a další užitečné informace.