Komiksy jsou k učení jazyků ideální.

Naučte se cizí jazyk snadno s médii

V dnešní době máme spoustu příležitostí k pestré a hravé výuce cizích jazyků. Pojďme využít i média, díky nimž se učení stává hravějším a zábavnějším. Navíc se cizí jazyk naučíte velice efektivně a v podstatě z pohodlí domova. A co nám může pomoci? Televize, internet, rádio, knížky, časopisy…

Výuka cizího jazyka s rozhlasem

Pobrukujete si zahraniční písničku z rádia. Víte, o čem se v ní zpívá? Zaposlouchejte se více… Ze začátku zachytíte možná jen pár slovíček, pak si zafixujete první fráze a nakonec zjistíte, že vlastně zpíváte písničku v cizím jazyce úplně celou. Pouštějte si rádio nebo CD doma, v autě, a to nejen hudbu, ale i různé rozhovory – pustíte tak např. angličtinu do svého běžného života.

Výuka cizího jazyka s televizí

Co takhle zprávy v cizí řeči? Anebo film? Uvidíte, že za chvíli už nebudete potřebovat ani titulky. Na začátku to samozřejmě není lehké, ale není čeho se bát – navíc o motivaci k učení máte postaráno. Doporučujeme sledovat především seriály, a to z toho důvodu, že tam uslyšíte běžné fráze, užívané v každodenním životě.

Výuka cizího jazyka s novinami

Určitě stojí za to, pročíst si zahraniční noviny či nějaký časopis. Najděte si nějaké pro vás zajímavé téma, článek a dejte se do toho. Klidně se slovníkem v ruce.

Výuka cizího jazyka s knihou

Proč číst v pouze češtině? Nemusíte se hned pouštět do složitých knih. V knihkupectví najdete spoustu knížek různě pokročilých stupňů – a to od úplných začátečníků až po zkušené čtenáře. Stačí si jen vybrat!

Výuka cizího jazyka s komiksy

Perfektním způsobem porozumění cizí řeči je četba komiksů. Spojení obrázků a textů v bublinách pomáhá řeč jednoduše pochopit, nezřídka se stává, že na konci knihy si už vystačíte bez slovníku!

Výuka cizího jazyka na internetu

Je asi zbytečné uvádět, že všechny uvedené druhy médií mají svou on-line verzi, tudíž můžete studovat prostřednictvím chytrého mobilu i při cestě do zaměstnání, ve vlaku, na pláži… A za zmínku stojí zvláště YouTube, kde existuje i titulkování jednotlivých filmů.

Internetové kurzy cizích jazyků

Specifickou položkou jsou kromě internetových slovníků také internetové kurzy. K výuce potřebujete jen počítač a internet. Výuka se skládá z různých druhů cvičení, např. poslechů, čtení, tréninku výslovnosti, diktátů, gramatických cvičení, her apod. Takový kurz umí také prověřit vaše znalosti a pokroky z oblasti slovíček, gramatiky, psaní, poslechu a výslovnosti.